منهول

معرف منهول ( اتاق بازرسی )

منهول چیست؟

منهول به اتاق بازرسی معروف می باشد. منهول می بایست در فواصل مشخص بر روی خطوط آب و دفنی نصب شوند تا از عملکرد منظم و بدون بر روی خطوط آب و دفنی نصب شوند تا از عملکرد منظم بدون مشکل خط نانردد نصب شوند . منهول های (اتاق های بازرسی) معمولی که ممکن است از بتن یا مواد فلزی سنگین یا آجر ساخته شود و در زیرساخت و سیستم های مورد استفاده قرار می گیرند ، به دلیل عدم مقاومت در برابر مواد شیمیایی، ساختار سنگین و حجیم، چالش. های تولید می شود. ، جابجایی ، کاربرد و نصب ، با منهول های پلی اتیلن که با فناوری پیشرفته ساخته شده اند ، جایگزین می شون. اتاق های بازرسی پلی اتیلن / منهول پلی اتیلن به طور مستقیم در آب روند ، خطوط برگشت یا خطوط آبی که به دلیل ویژگی های برتر خود نیاز به گردش در کارخانه های صنعتی دارند ، استفاده می شود.منهول های تولیدی شرکت پایپ گستر با در نظر گرفتن الزامات سیستم های زیرساختی مختلف طراحی شده اند. می توان گفت که با منهول تولیدی شرکت پایپ گستر مطمئن می شود که برای مناسب ترین ارتفاع نیاز پروژه های ساخته شده و با راه حل اقتصادی از قسمت بالای مخروطی، بدنه و اعضای پایه ساخته شده در اندازه های مختلف با استفاده از قالب فناوری استفاده می شود. شود. گرفتن چرخشی ارائه می شود . منهول های تولیدی شرکت پایپ گستر با استفاده از فناوری قالب گیری چرخشی تا قطر 1250 میلی متر DN و روش تولید سفارشی تا قطر 2400 میلی متر DN مطابق با استاندارد TS 13598-2 تولید می شوند. منهول و یا محفظه های بازرسی پلی اتیلن مقاومت مقاومت بالایی دارند.به مناطق ویژه ای که نیاز به داشتن و آب بندی شدید دارند می توانند داشته باشند. مواد شیمیایی خشن که اثر خوردگی با مواد دیگر در مدت زمان کوتاهی دارند، به ساختار مواد پلی اتیلن آسیب نمی رسانند.

هدف از کار گرفتن منهول چیست؟

بر اساس فرهنگ لغت ساخت و ساز، منهول عبارت است از "شفت دسترسی عمودی از سطح به خط یا طوفان ... زمین معمولا در یک تقاطع، برای اجازه تمیز کردن، بازرسی، اتصالات و تعمیرات".

به عنوان ارائه دهنده منهول، موارد در مورد منهول ها و موارد استفاده از منهول سوالی منهود. و پاسخ این است که وقتی از سیستم های ثابت یا طوفان می شود، منهول ها وظایف زیادی دارند. چهار هدف اصلی منهول عبارتند از:

1- برای تعمیر یا تعمیر و نگهداری از سیستم و همچنین پروژه های تعمیر و نگهداری مانند کنا آران فالان همچنین پروژه های تعمیر و نگهداری مانند کنانا عرب فان.

2- برای کمک به سیستم با خروج گازها

3- برای اینکه شهرداری به سیستم‌های تامین یا طوفان بپیوندد، مسیر مسیر یا سیستم آب طوفان رانا تر زا طوفان بپیوند، مسیر مسیر یا سیستم آب طوفان رانا تر زودد.

4- برای کمک به اطمینان از اینکه خط یا طوفان در طول های قرار داده شده است.

فناوری قالب گیری چرخشی در تولید منهول :

مواد اولیه پلی اتیلن در دمای بالا ذوب می شود و تولید منهول با استفاده از روش های خاص با شکل دادن به قطعه با قالب چرخشی محقق می شود. در پایان دوره منهول قالب گیری شده پس از سرد شدن سخت می شود و عضوی از اتاق بازرسی را تشکیل می دهد.

منهول تولید سفارشی ( ساخته شده ) :

با برش لوله های مارپیچی یا موجدار ساخته شده از پلی اتیلن مطابق طرح پروژه و اتصال آنها با استفاده از روش جوش اکستروژن می توان منهول را با تعداد ورودی و خروجی های معین تولید نمود.

منهول و اتاقک بازرسی  HDPE :

گروه صنعتی پایپ گستر منهول های پلی اتیلن را تولید می کند که این منهول ها جزو بی نقص ترین و فاقد مشکل در مدت زمانی طولانی مورد استفاده قرار می گیرند. بعبارتی دیگر منهول های پلی اتیلن طول عمر و ماندگاری بیش از 50 سال دارند. پلی اتیلن سخت است! این چقرمگی موجود در منهول های ساخته شده از مواد پلی اتیلن سنگین به معنای نشتی های بالقوه کمتر و عمر طولانی تر منهوا پلی اتیلن است. منهول های پلی اتیلن سبک وزن بوده که موجب می گردد تا به راحتی نصب شوند. برای قرار دادن این منهول ها می توان از تجهیزات کوچکتری استفاده کرد. ورودی ها و خروجی ها برای اطمینان از نقاط عاری از نشتی جوش می شوند.

چرا از منهول HDPE استفاده می شود؟ دلیل محبوبیت منهول پلی اتیلن :

منهول های HDPE برای رفع تمام نیازهای قابل رویت و مشخص شده  ساخته شده اند. منهول های HDPE دارای ویژگی های بسیار زیادی هستند که می توان آنها را در موارد زیر خلاصه کرد:

1-وزن سبک و نصب آسان

2-منهول های HDPE طیف وسیعی از مقاومت شیمیایی را در برابر اسیدها، بازها و بسیاری از ترکیبات آلی ارائه می دهند.

3-ورودی ها و خروجی ها متناسب با ئرخواست مشتری قرار می گیرند، هر کدام به صورت سفارشی به درخواست مشتری ساخته می شوند.

4-منهول های HDPE را می توان به لوله های دیواره جامد HDPE، لوله های موجدار دو جداره و لوله های PVC متصل کرد.

5-در صورت درخواست می توان نردبان HDPE را در داخل منهول HDPE ساخت.

منهول ها، اعم از منهول های قطره ای یا اتصالات، به انجام کارهای بهره برداری و نگهداری شبکه های بهداشتی ساده تر کمک می کنند . اتاقک ها نیز همین کار را دارند، البته برخی منهول ها بر خلاف اتاقک ها قابل بازدید هستند. نصب می تواند در همان مکان باشد یا بصورت پیش ساخته در اختیار مشتری قرار گیرند. با توجه به موادی که می توان از آن ها ساخت، بیشتر منهول ها از بتن (به صورت جرمی یا ساخته شده)، آجر و مواد پلاستیکی هستند.

هدف این متن شناخت تفاوت های منهول های بتنی و آجری با مواد پلاستیکی اعم از پلی اتیلن یا کامپوزیتی است:

نصب و راه اندازی

سازگاری و انعطاف پذیری

مقاومت

تنگی

نگهداری

نصب آسان :

سادگی و سهولت نصب منهول ها ساخته شده از مواد پلاستیکی یک نکته مثبت دارد. با آنها نیازی به استفاده از ماشین آلات سنگین برای حمل و نقل یا تعداد زیادی کارگر نیست که به معنای کاهش هزینه در مقایسه با منهول های بتنی است. برای اینها ماشین آلات سنگین واجب است. به عنوان مثال منهول بتنی با قطر 1 متر و ارتفاع 2 متر به وزن 2.5 تن می رسد.

سازگاری و انعطاف پذیری :

در حالی که در منهول های بتنی و آجری هرگونه حرکت یا ارتعاش در خاک می تواند باعث گسیختگی در بدنه یا اتصال سفت و سختی شود که در اتصالات لوله وجود دارد. در منهول های پلاستیکی هم سازگاری با خاک و هم انعطاف پذیری آن به نفع آنهاست. حلالیت آن حتی در مورد اختلالات لرزه ای مهم نشان داده شده است.

مقاومت در برابر مواد شیمیایی و عوامل خورنده دیگر :

منهول های بتنی و آجری مقاومت در برابر تأثیر آب های زائد را تضمین نمی کنند که می توانند دیوارها را به دلیل عواملی که دارند خورده کنند. با این حال، منهول های ساخته شده با مواد پلاستیکی، مقاومت در برابر نمک ها، اسیدها و سایر مواد موجود در فاضلاب را تضمین می کند و می تواند برای محیط زیست مضر باشد. بتن مقاومت دیوارها و کف را در برابر محصولات شیمیایی یا شیرابه ها تضمین نمی کند، در حالی که مواد پلاستیکی قادر به نگهداری زباله های شیمیایی و محل دفن زباله هستند، بنابراین برای تخلیه فاضلاب ایده آل هستند.

عدم نشتی و نفوذ سیال درون منهول به بیرون :

بتن و آجر ممکن است دچار نفوذ آب در خاک یا نشتی شوند، چیزی که ورود آب را فرض می کند، در مواردی هدر رفتن آب در خاک هایی که هستند. برعکس، پلاستیک تضمین می کند که هیچ نشتی به دلیل تخلخل یا ترک وجود ندارد و از نفوذ از طریق دیوارها جلوگیری می کند، که سفتی را برای مادام العمر تضمین می کند.

نگهداری :

ناهمواری و عدم صیقیلی بودن درون منهول بتنی این الزام را در برخواهد داشت که درون آن را دوره ای تمییز می کنند زیرا اجزای مایعات و جامداتی که توسط آب های آبی کشیده می شوند و می توانند در آن باقی بمانند.

منهول پلی آتیلن و کامپوزیتی دارای سطح صاف داخلی و بدون هیچ گونه زبری و گوشه ای هستند. این دسته از منهول ها شیبی به سمت خروجی ها هستند که جریان خوبی از الایات را امکان پذیر می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع منهول و مزیت های آنها به وب سیات پایپ گستر مراجعه کنید.

×